ASSMANN WSW Components A-TB508-TJ22
A-TB508-TJ22 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-TJ22
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB508-TJ22.pdf
Availability of A-TB508-TJ22
QUANTITY
A-TB508-TJ22 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-TJ22
Internal Part NumberEIS-A-TB508-TJ22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions22
Positions Per Level22
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-TJ22
Related LinksA-TB50, A-TB508-TJ22 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-TJ22 Details Description
Related parts for A-TB508-TJ22
FIXED IND 82UH 1.4A 140 MOHM SMD datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 18W datasheet.pdf
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM VM 16DIP datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
6CCT PICOFLEX 150MM LONG datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 1.25A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION LIMIT datasheet.pdf
381 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A 8SOIC datasheet.pdf