ASSMANN WSW Components A-TB508-TU22
A-TB508-TU22 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-TU22
Datasheet Download
A-TB508-TU22.pdf
Availability of A-TB508-TU22
QUANTITY
A-TB508-TU22 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-TU22
Internal Part NumberEIS-A-TB508-TU22
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-22 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-TU22
Related LinksA-TB50, A-TB508-TU22 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-TU22 Details Description
Related parts for A-TB508-TU22
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line); Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
KRIMPING DIES SET OF 4 datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
RES SMD 4.3 OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS 14-20AWG SIZE 16 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0082UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf