ASSMANN WSW Components A-TB508-VI05V
A-TB508-VI05V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VI05V
Datasheet Download
A-TB508-VI05V.pdf
Availability of A-TB508-VI05V
QUANTITY
A-TB508-VI05V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VI05V
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VI05V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level5
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
Wire Gauge12-28 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VI05V
Related LinksA-TB50, A-TB508-VI05V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VI05V Details Description
Related parts for A-TB508-VI05V
SURGE SUPP 155V BIDIR DO-214AA datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 300MA 3.9 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 3.57KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
P1 GRAVER SET datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 17POS datasheet.pdf
OSC MEMS 14.7456MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT PIN datasheet.pdf