ASSMANN WSW Components A-TB508-VI07V
A-TB508-VI07V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VI07V
Datasheet Download
A-TB508-VI07V.pdf
Availability of A-TB508-VI07V
QUANTITY
A-TB508-VI07V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VI07V
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VI07V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level7
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
Wire Gauge12-28 AWG
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VI07V
Related LinksA-TB50, A-TB508-VI07V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VI07V Details Description
Related parts for A-TB508-VI07V
RES 1.3K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 9.4UH 10.9A 12.3 MOHM datasheet.pdf
IC DIFF RCVR DUAL HS 16-TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 432 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER R/A GOLD 4POS datasheet.pdf
RES 100 OHM 1.5W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 64 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
TRANS NPN 50V 0.05A TO-92 datasheet.pdf
IC REG BCK BST ADJ 1A SYNC 16DFN datasheet.pdf
PRESSURE CALIBRATOR 30 PSIG datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 6A datasheet.pdf