Vishay/Beyschlag PE0200WH40233BJ1
PE0200WH40233BJ1 picture photo
Mfg. Part Number
PE0200WH40233BJ1
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4000PF 13KV R85 DISK
Datasheet Download
PE0200WH40233BJ1.pdf
Availability of PE0200WH40233BJ1
QUANTITY
PE0200WH40233BJ1 Order Process
Ship out your order
Specifications of PE0200WH40233BJ1
Internal Part NumberEIS-PE0200WH40233BJ1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesP
PackagingBulk
Capacitance4000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated13000V (13kV)
Temperature CoefficientR85
Mounting TypeRequires Holder
Operating Temperature-55°C ~ 100°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / CaseDisk, Metal Fitting - Threaded
Size / Dimension7.874" Dia (200.00mm)
Height - Seated (Max)1.772" (45.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)PE0200WH40233BJ1
Related LinksPE0200WH, PE0200WH40233BJ1 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
PE0200WH40233BJ1 Details Description
Related parts for PE0200WH40233BJ1
CAP TANT 1000UF 4V 10% 2917 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS INLINE W/SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 150VWM 243VC P600 datasheet.pdf
CONN RECEPT 120POS .6MM (2PCS) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf
MOTORIZED VRBLE TRANSF 560V 56A datasheet.pdf
RES 45 OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TRON RECTIFIER FUSE datasheet.pdf
Wideband, 37 dB Isolation at 1 GHz, CMOS 1.65 V to 2.75 V, 4:1 Mux/SP4T IC datasheet.pdf