ASSMANN WSW Components A-TB508-VI09V
A-TB508-VI09V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VI09V
Datasheet Download
A-TB508-VI09V.pdf
Availability of A-TB508-VI09V
QUANTITY
A-TB508-VI09V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VI09V
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VI09V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level9
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VI09V
Related LinksA-TB50, A-TB508-VI09V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VI09V Details Description
Related parts for A-TB508-VI09V
RES 9K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC 3-8 LINE DECOD/DEMUX 16SO datasheet.pdf
RES SMD 324K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.32K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RECEIVER HOTLINK 256LBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS VERT .156 TIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 4POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 2.5A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
JTV RELAY 1 FORM A 15V datasheet.pdf
RES SMD 442K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 11.5A 14 MOHM datasheet.pdf