ASSMANN WSW Components A-TB508-VI18H
A-TB508-VI18H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VI18H
Datasheet Download
A-TB508-VI18H.pdf
Availability of A-TB508-VI18H
QUANTITY
A-TB508-VI18H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VI18H
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VI18H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level18
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VI18H
Related LinksA-TB50, A-TB508-VI18H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VI18H Details Description
Related parts for A-TB508-VI18H
TRANS PNP DARL 100V 5A TO-220F datasheet.pdf
LED ROYAL BLUE 500MA 7X9 SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 8POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf
CAP MICA 2000PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
MODEM 1XRTT CDMA IP 5V AERIS datasheet.pdf