ASSMANN WSW Components A-TB508-VI19H
A-TB508-VI19H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VI19H
Datasheet Download
A-TB508-VI19H.pdf
Availability of A-TB508-VI19H
QUANTITY
A-TB508-VI19H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VI19H
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VI19H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level19
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VI19H
Related LinksA-TB50, A-TB508-VI19H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VI19H Details Description
Related parts for A-TB508-VI19H
RES 1.2K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
IC TRANSCEIVER CAN HS 8SOIC datasheet.pdf
RF AMP LDMOS TO-270 960MHZ datasheet.pdf
RES SMD 16.7KOHM 0.01% 0.4W 1206 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 82PF 500V U2J RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
ADAPTER MODULE 484FBGA datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf