ASSMANN WSW Components A-TB508-VI22H
A-TB508-VI22H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VI22H
Datasheet Download
A-TB508-VI22H.pdf
Availability of A-TB508-VI22H
QUANTITY
A-TB508-VI22H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VI22H
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VI22H
Number of Levels1
Positions Per Level22
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VI22H
Related LinksA-TB50, A-TB508-VI22H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VI22H Details Description
Related parts for A-TB508-VI22H
JUMPER-H1504TR/A3049R/H1504TR10" datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 800MA 390 MOHM datasheet.pdf
IC USB HUB CTRLR 4PORT 24SOIC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC DATA ACQ SYS 12BIT 5V 20SOIC datasheet.pdf
RES SMD 560 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 30V 11A SOP8 2-6J1B datasheet.pdf
CAP FILM 10UF 1.1KVDC RAD 4LD datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SWITCH LIMT SPDT 5A ADJ ROL LEVR datasheet.pdf