ASSMANN WSW Components A-TB508-VI23V
A-TB508-VI23V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VI23V
Datasheet Download
A-TB508-VI23V.pdf
Availability of A-TB508-VI23V
QUANTITY
A-TB508-VI23V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VI23V
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VI23V
Number of Levels1
Positions Per Level23
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VI23V
Related LinksA-TB50, A-TB508-VI23V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VI23V Details Description
Related parts for A-TB508-VI23V
FUSE 20A 600V T-LAG CC TYPE datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 36A TO-3P datasheet.pdf
RES 121 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 100 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 8AWG RED 500' datasheet.pdf
RES 7.59K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 0.05A SPDT datasheet.pdf
6P 8C 2W VERT XCHD LEFT WK datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100" datasheet.pdf