ASSMANN WSW Components A-TB508-VJ10V
A-TB508-VJ10V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VJ10V
Datasheet Download
A-TB508-VJ10V.pdf
Availability of A-TB508-VJ10V
QUANTITY
A-TB508-VJ10V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VJ10V
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VJ10V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level10
Pitch0.200" (5.08mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Tin Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VJ10V
Related LinksA-TB50, A-TB508-VJ10V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VJ10V Details Description
Related parts for A-TB508-VJ10V
TERMINAL BLOCK 5.08MM 7POS PCB datasheet.pdf
IC MPU M683XX 25MHZ 144LQFP datasheet.pdf
RES 237K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .229M 26POS datasheet.pdf
CUTTER SIDE ANGLED 8" datasheet.pdf
DIODE ZENER 6V 5W T18 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC OCXO 38.88MHZ SNWV PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf