ASSMANN WSW Components A-TB508-VK11
A-TB508-VK11 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VK11
Datasheet Download
A-TB508-VK11.pdf
Availability of A-TB508-VK11
QUANTITY
A-TB508-VK11 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VK11
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VK11
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions11
Positions Per Level11
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VK11
Related LinksA-TB50, A-TB508-VK11 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VK11 Details Description
Related parts for A-TB508-VK11
CONN HEADR BRKWAY .100 62POS STR datasheet.pdf
RES SMD 71.5 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DGTL POT DL 100K 2CH 14-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 8.2M OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
LED CLA1B COOL WHT 75CRI 4PLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 15V 75W 5A datasheet.pdf
DIN-SIGNAL R058FS-3,0C1-2 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS PNL MNT PIN datasheet.pdf