ASSMANN WSW Components A-TB508-VK15
A-TB508-VK15 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB508-VK15
Datasheet Download
A-TB508-VK15.pdf
Availability of A-TB508-VK15
QUANTITY
A-TB508-VK15 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB508-VK15
Internal Part NumberEIS-A-TB508-VK15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.200" (5.08mm)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB508-VK15
Related LinksA-TB50, A-TB508-VK15 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB508-VK15 Details Description
Related parts for A-TB508-VK15
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN HEADER 138PS DL 1MM R/A SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" STACKER datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
FIXED IND 14UH 700MA 760 MOHM TH datasheet.pdf
Connector Socket 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN HDR 17POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 9V 5W datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 23MM RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf