Vishay/BCcomponents SFR25H0003000JR500
SFR25H0003000JR500 picture photo
Mfg. Part Number
SFR25H0003000JR500
Brief Description
RES 300 OHM 1/2W 5% AXIAL
Datasheet Download
SFR25H0003000JR500.pdf
Availability of SFR25H0003000JR500
QUANTITY
SFR25H0003000JR500 Order Process
Ship out your order
Specifications of SFR25H0003000JR500
Internal Part NumberEIS-SFR25H0003000JR500
SeriesSFR25H
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / CaseAxial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)SFR25H0003000JR500
Related LinksSFR25H000, SFR25H0003000JR500 Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
SFR25H0003000JR500 Details Description
Related parts for SFR25H0003000JR500
CONN PLUG POD 4POS MINI-FIT JR datasheet.pdf
IC SMART CARD INTERFACE 32-QFN datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 50MA 300 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 24.3 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 162 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 3.9UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 3.81MM BLACK datasheet.pdf
SPRING PROBE CONN SPC SMD datasheet.pdf
IC FLASH 4GBIT VFBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
MODULE BLUETOOTH WSTEREO CODEC datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 79POS PIN datasheet.pdf