Vicor Corporation VI-21W-MV-F1
VI-21W-MV-F1 picture photo
Mfg. Part Number
VI-21W-MV-F1
Brief Description
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 150W
Datasheet Download
VI-21W-MV-F1.pdf
Availability of VI-21W-MV-F1
QUANTITY
VI-21W-MV-F1 Order Process
Ship out your order
Specifications of VI-21W-MV-F1
Internal Part NumberEIS-VI-21W-MV-F1
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Number of Outputs1
Voltage - Input (Min)21V
Voltage - Input (Max)32V
Voltage - Output 15.5V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Current - Output (Max)27.27A
Power (Watts) - Manufacture Series150W
Voltage - Isolation3kV (3000V)
Package / CaseFull Brick
Size / Dimension4.60" L x 1.86" W x 0.79" H (116.8mm x 47.2mm x 20.1mm)
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Efficiency90%
Power (Watts) - Max150W
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VI-21W-MV-F1
Related LinksVI-21W, VI-21W-MV-F1 Datasheet, Vicor Corporation Distributor
VI-21W-MV-F1 Details Description
Related parts for VI-21W-MV-F1
REGU32A 1.30-2.05V 4BIT 680UF HO datasheet.pdf
CONN SPRING 24POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.04K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONN BKWY HEADER 56POS GOLD SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.0 OHM JUMP 0.07W 0603 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HDR 14POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf