ASSMANN WSW Components A-TB750-OQ04CV
A-TB750-OQ04CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-OQ04CV
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB750-OQ04CV.pdf
Availability of A-TB750-OQ04CV
QUANTITY
A-TB750-OQ04CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-OQ04CV
Internal Part NumberEIS-A-TB750-OQ04CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions4
Positions Per Level4
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-OQ04CV
Related LinksA-TB750, A-TB750-OQ04CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-OQ04CV Details Description
Related parts for A-TB750-OQ04CV
FIXED IND 56MH 100MA 40.9 OHM TH datasheet.pdf
IDC CABLE - MKC20K/MC20M/MCG20K datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
INLET IEC320 C14 SNAP 4.8MM TERM datasheet.pdf
IC RS232 5V DRVR 15KVESD 28-SSOP datasheet.pdf
TRIMMER 250K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 24"L X 24"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3A 120 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 10PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAT 6 SHLD PATCH CORD 14' BK datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS INLINE SKT datasheet.pdf