Texas Instruments OPA4344UA/2K5G4
OPA4344UA/2K5G4 picture photo
Mfg. Part Number
OPA4344UA/2K5G4
Brief Description
IC OPAMP GP 1MHZ RRO 14SOIC
Datasheet Download
OPA4344UA/2K5G4.pdf
Availability of OPA4344UA/2K5G4
QUANTITY
OPA4344UA/2K5G4 Order Process
Ship out your order
Specifications of OPA4344UA/2K5G4
Internal Part NumberEIS-OPA4344UA/2K5G4
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductCreate your power design now with TI’s WEBENCH® Designer
PCN Design/SpecificationCopper Wire Base Alternative 23/Apr/2014
Standard Package2,500
Output TypeRail-to-Rail
Slew Rate0.8 V/µs
Gain Bandwidth Product1MHz
-3db Bandwidth-
Current - Input Bias0.2pA
Voltage - Input Offset200µV
Current - Supply150µA
Current - Output / Channel15mA
Voltage - Supply, Single/Dual (±)2.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Supplier Device Package14-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)OPA4344UA/2K5G4
Related LinksOPA4344, OPA4344UA/2K5G4 Datasheet, Texas Instruments Distributor
OPA4344UA/2K5G4 Details Description
Related parts for OPA4344UA/2K5G4
IC VREF SHUNT 1.225V SOT23 datasheet.pdf
CAP ARRAY 68PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ RRO 8DIP datasheet.pdf
RESONATOR SAW CER 304.325MHZ SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 20AWG WHT SHLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 60A LFPAK datasheet.pdf
CAP CER 140PF 13KV R42 DISK datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .2W 30MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 1.5 OHM 1% 250W datasheet.pdf