ASSMANN WSW Components A-TB750-OQ14CV
A-TB750-OQ14CV picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-OQ14CV
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Datasheet Download
A-TB750-OQ14CV.pdf
Availability of A-TB750-OQ14CV
QUANTITY
A-TB750-OQ14CV Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-OQ14CV
Internal Part NumberEIS-A-TB750-OQ14CV
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Headers, Plugs and Sockets
Series-
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions14
Positions Per Level14
Number of Levels1
Pitch0.295" (7.50mm)
Header OrientationVertical
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-OQ14CV
Related LinksA-TB750, A-TB750-OQ14CV Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-OQ14CV Details Description
Related parts for A-TB750-OQ14CV
FUSE CERM 8A 250VAC 125VDC 3AB datasheet.pdf
SCR ISOLATED 800V 20A TO-220AB datasheet.pdf
RES SMD 30K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 8POS SCKT datasheet.pdf
RES 82 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 14AWG BLACK 500' datasheet.pdf
CONV DC/DC 6W 9-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf