ASSMANN WSW Components A-TB750-TR09V
A-TB750-TR09V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-TR09V
Datasheet Download
A-TB750-TR09V.pdf
Availability of A-TB750-TR09V
QUANTITY
A-TB750-TR09V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-TR09V
Internal Part NumberEIS-A-TB750-TR09V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level9
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.27 Nm (2.4 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-TR09V
Related LinksA-TB75, A-TB750-TR09V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-TR09V Details Description
Related parts for A-TB750-TR09V
EVAL KIT FOR MAX3421E datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 600V 12A TO252-3 datasheet.pdf
IC MCU USB PHERIPH FX2LP 56VQFN datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 11 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
CABLE 5POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
MICRO 100C S 12" WHT JACKS NI datasheet.pdf