ASSMANN WSW Components A-TB750-TR12H
A-TB750-TR12H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-TR12H
Datasheet Download
A-TB750-TR12H.pdf
Availability of A-TB750-TR12H
QUANTITY
A-TB750-TR12H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-TR12H
Internal Part NumberEIS-A-TB750-TR12H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level12
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass - Tin Plated
Clamp Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.27 Nm (2.4 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-TR12H
Related LinksA-TB75, A-TB750-TR12H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-TR12H Details Description
Related parts for A-TB750-TR12H
MODULE UNC90 32MB SDRAM FLASH datasheet.pdf
IC OPAMP CURR SENSE 1.2MHZ 8SOIC datasheet.pdf
SENS PRESSURE MOD 10PSIG GAUGE datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES SMD 620 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf