ASSMANN WSW Components A-TB750-VI05V
A-TB750-VI05V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VI05V
Datasheet Download
A-TB750-VI05V.pdf
Availability of A-TB750-VI05V
QUANTITY
A-TB750-VI05V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VI05V
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VI05V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level5
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VI05V
Related LinksA-TB75, A-TB750-VI05V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VI05V Details Description
Related parts for A-TB750-VI05V
CONN HDI RECEPT 120POS 3ROW R/A datasheet.pdf
IC CONVERTER VOLT TO FREQ 8-DIP datasheet.pdf
FIXED IND 800NH 11.2A 5.3 MOHM datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 4M PREWIRED MOD datasheet.pdf
PLUG BANANA RETRACT SHROUD RED datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 36POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC RELAY OUT 24V datasheet.pdf
CONN HDR 56POS 0.100 T/H datasheet.pdf