ASSMANN WSW Components A-TB750-VI10V
A-TB750-VI10V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VI10V
Datasheet Download
A-TB750-VI10V.pdf
Availability of A-TB750-VI10V
QUANTITY
A-TB750-VI10V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VI10V
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VI10V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package600
Number of Levels1
Positions Per Level10
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VI10V
Related LinksA-TB75, A-TB750-VI10V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VI10V Details Description
Related parts for A-TB750-VI10V
CAP CER 2.2UF 16V Y5V 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 333 I/O 484FBGA datasheet.pdf
IC SINGLE INVERTER GATE SC70-5 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V NP0 2225 datasheet.pdf
CAP CER 56PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 2.61K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100" datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 12V 150W datasheet.pdf