ASSMANN WSW Components A-TB750-VI15H
A-TB750-VI15H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VI15H
Datasheet Download
A-TB750-VI15H.pdf
Availability of A-TB750-VI15H
QUANTITY
A-TB750-VI15H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VI15H
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VI15H
Number of Levels1
Positions Per Level15
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VI15H
Related LinksA-TB75, A-TB750-VI15H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VI15H Details Description
Related parts for A-TB750-VI15H
IC FPSLIC 10K GATE 25MHZ 144LQFP datasheet.pdf
BIT POZIDRIV SZ2 3.54" datasheet.pdf
RES SMD 2.43K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES 12K OHM 1/4W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 28AWG .100 GREEN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf