ASSMANN WSW Components A-TB750-VI17V
A-TB750-VI17V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VI17V
Datasheet Download
A-TB750-VI17V.pdf
Availability of A-TB750-VI17V
QUANTITY
A-TB750-VI17V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VI17V
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VI17V
Number of Levels1
Positions Per Level17
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VI17V
Related LinksA-TB75, A-TB750-VI17V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VI17V Details Description
Related parts for A-TB750-VI17V
CAP CER 3.3PF 50V 0606 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 70000UF 25V SCREW datasheet.pdf
SENS 200PSI 14MM M10-1.25 FEM 5V datasheet.pdf
CONN ADAPTER RCPT FC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CHROMALIT LT SOURCE SQUARE datasheet.pdf
IC COMPARATOR R-R QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 35MM datasheet.pdf
15+15 DIL SMT PICK/PLACE HDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf