ASSMANN WSW Components A-TB750-VI23V
A-TB750-VI23V picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VI23V
Datasheet Download
A-TB750-VI23V.pdf
Availability of A-TB750-VI23V
QUANTITY
A-TB750-VI23V Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VI23V
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VI23V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level23
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationVertical with Board
Current16A
Voltage300V
Wire Gauge12-28 AWG
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass - Nickel Plated
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VI23V
Related LinksA-TB75, A-TB750-VI23V Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VI23V Details Description
Related parts for A-TB750-VI23V
IDC CABLE - MKR60K/MC60G/MPD60K datasheet.pdf
CONN WIRE ENTRY SEAL KIT SZ 13-9 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V FLATPCK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
PLUGINSIDE ROTARY DPDT datasheet.pdf
CONTROL LIQUID LEV 24VAC CHASSIS datasheet.pdf
IC ADC 20BIT 250KSPS 16MSOP datasheet.pdf
1/2" POLYETHYLENE CONVOLUTED datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf