ASSMANN WSW Components A-TB750-VI24H
A-TB750-VI24H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VI24H
Datasheet Download
A-TB750-VI24H.pdf
Availability of A-TB750-VI24H
QUANTITY
A-TB750-VI24H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VI24H
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VI24H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Number of Levels1
Positions Per Level24
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current16A
Voltage300V
Wire Gauge12-28 AWG
FeaturesInterlocking (Side)
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VI24H
Related LinksA-TB75, A-TB750-VI24H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VI24H Details Description
Related parts for A-TB750-VI24H
RES SMD 215 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC R/S LATCH 3-STATE QUAD 16SOIC datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 48V 4.17A datasheet.pdf
RES 475 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
RES 68 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf