ASSMANN WSW Components A-TB750-VJ05H
A-TB750-VJ05H picture photo
Mfg. Part Number
A-TB750-VJ05H
Datasheet Download
A-TB750-VJ05H.pdf
Availability of A-TB750-VJ05H
QUANTITY
A-TB750-VJ05H Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB750-VJ05H
Internal Part NumberEIS-A-TB750-VJ05H
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
Number of Levels1
Positions Per Level5
Pitch0.295" (7.50mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
Wire Gauge12-30 AWG
FeaturesInterlocking (Side)
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Housing MaterialThermoplastic
Contact Material - PlatingBrass
Clamp Material - Plating-
Screw Material - PlatingSteel - Zinc Plated
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB750-VJ05H
Related LinksA-TB75, A-TB750-VJ05H Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB750-VJ05H Details Description
Related parts for A-TB750-VJ05H
CAP FILM 0.39UF 5% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CHOKE RFI SUPP 9MH 3A VERT datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
OPTO INTERRUPTER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 4.59K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC PWR MGMT I.MX35/51 139BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 10PS STR DL .100 TIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf