ASSMANN WSW Components A-TB762-OQ09CH
A-TB762-OQ09CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB762-OQ09CH
Datasheet Download
A-TB762-OQ09CH.pdf
Availability of A-TB762-OQ09CH
QUANTITY
A-TB762-OQ09CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB762-OQ09CH
Internal Part NumberEIS-A-TB762-OQ09CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions9
Positions Per Level9
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB762-OQ09CH
Related LinksA-TB762, A-TB762-OQ09CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB762-OQ09CH Details Description
Related parts for A-TB762-OQ09CH
IC EEPROM 4KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
HEAT SHRINK BLU 1/16" X 1000' datasheet.pdf
IC GATE AND 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 82UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CABLE 4COND 20AWG WHT SHLD 1000' datasheet.pdf
RES 249 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 28 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 44VTLA datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 43 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf