ASSMANN WSW Components A-TB762-OQ15CH
A-TB762-OQ15CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB762-OQ15CH
Datasheet Download
A-TB762-OQ15CH.pdf
Availability of A-TB762-OQ15CH
QUANTITY
A-TB762-OQ15CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB762-OQ15CH
Internal Part NumberEIS-A-TB762-OQ15CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions15
Positions Per Level15
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB762-OQ15CH
Related LinksA-TB762, A-TB762-OQ15CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB762-OQ15CH Details Description
Related parts for A-TB762-OQ15CH
CONN HEADER .100 SINGL R/A 8POS datasheet.pdf
RES SMD 10.2KOHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 140PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5.6 OHM 5% 750W datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 2A TO220FP-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS .100" GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 435MA 600 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
FIXED IND 1800UH 0.195A 2W THT datasheet.pdf