Vishay/Vitramon VJ0805D1R4BXAAJ
VJ0805D1R4BXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D1R4BXAAJ
Brief Description
CAP CER 1.4PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D1R4BXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D1R4BXAAJ
QUANTITY
VJ0805D1R4BXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D1R4BXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D1R4BXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.4pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D1R4BXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D1R4BXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D1R4BXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D1R4BXAAJ
RES SMD 182 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SENS OPTO REFL 100MM-2M PREWIRED datasheet.pdf
CAP CER 0.56UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
FEED THROUGH TERM BLOCK 2-8AWG datasheet.pdf
IC FPGA 71 I/O 100VQFP datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
LS 5.08/11/90 3.5SN GN datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .125 DIP 100POS datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 3.3V datasheet.pdf