ASSMANN WSW Components A-TB762-OQ16CH
A-TB762-OQ16CH picture photo
Mfg. Part Number
A-TB762-OQ16CH
Datasheet Download
A-TB762-OQ16CH.pdf
Availability of A-TB762-OQ16CH
QUANTITY
A-TB762-OQ16CH Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB762-OQ16CH
Internal Part NumberEIS-A-TB762-OQ16CH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
PackagingBulk
TypeHeader, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Number of Positions16
Positions Per Level16
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Header Orientation90°, Right Angle
Plug Wire Entry-
Termination StyleSolder
Mounting TypeThrough Hole
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL20A
Voltage - UL300V
Wire Gauge or Range - AWG-
Wire Gauge or Range - mm²-
ColorGreen
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating FinishTin
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB762-OQ16CH
Related LinksA-TB762, A-TB762-OQ16CH Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB762-OQ16CH Details Description
Related parts for A-TB762-OQ16CH
IC REG LDO 2.5V/2.8V 0.15A 8USMD datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .051M 22POS datasheet.pdf
RES 1.58K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 3.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 510UH 139MA 18.8 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 82.5 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf