ASSMANN WSW Components A-TB762-TJ09
A-TB762-TJ09 picture photo
Mfg. Part Number
A-TB762-TJ09
Datasheet Download
A-TB762-TJ09.pdf
Availability of A-TB762-TJ09
QUANTITY
A-TB762-TJ09 Order Process
Ship out your order
Specifications of A-TB762-TJ09
Internal Part NumberEIS-A-TB762-TJ09
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package800
PackagingBulk
TypePlug, Female Sockets
Number of Positions9
Positions Per Level9
Number of Levels1
Pitch0.300" (7.62mm)
Header Orientation-
Plug Wire Entry180°
Termination StyleScrew
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Current - IEC-
Voltage - IEC-
Current - UL6A
Voltage - UL150V
Wire Gauge or Range - AWG16-24 AWG
Wire Gauge or Range - mm²-
Color-
Operating Temperature-30°C ~ 105°C
Contact Mating Finish-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A-TB762-TJ09
Related LinksA-TB76, A-TB762-TJ09 Datasheet, ASSMANN WSW Components Distributor
A-TB762-TJ09 Details Description
Related parts for A-TB762-TJ09
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ 14SOIC datasheet.pdf
RES 4.87K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CAP 2POS MINI-U-MNL BLUE datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.085" NYLON 5.08MM datasheet.pdf
RES 390 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Q18L BLK 7.68" Q TIE datasheet.pdf