Abracon Corporation ASTMUPLPE-156.250MHZ-LY-E
ASTMUPLPE-156.250MHZ-LY-E picture photo
Mfg. Part Number
ASTMUPLPE-156.250MHZ-LY-E
Brief Description
OSC MEMS 156.25MHZ LVDS SMD
Datasheet Download
ASTMUPLPE-156.250MHZ-LY-E.pdf
Availability of ASTMUPLPE-156.250MHZ-LY-E
QUANTITY
ASTMUPLPE-156.250MHZ-LY-E Order Process
Ship out your order
Specifications of ASTMUPLPE-156.250MHZ-LY-E
Internal Part NumberEIS-ASTMUPLPE-156.250MHZ-LY-E
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesASTMUPLDE
PackagingBulk
TypeMEMS (Silicon)
Frequency156.25MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVDS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.63 V
Frequency Stability±10ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)55mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.032" (0.80mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)35mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASTMUPLPE-156.250MHZ-LY-E
Related LinksASTMUPLPE-15, ASTMUPLPE-156.250MHZ-LY-E Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASTMUPLPE-156.250MHZ-LY-E Details Description
Related parts for ASTMUPLPE-156.250MHZ-LY-E
PANEL INTERNAL 10.4" X 14.3" datasheet.pdf
IC OSC SILICON PROG TSOT23-5 datasheet.pdf
THERMISTOR datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 24VIN +/-9VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 58POS DUAL .100 STR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf