Tripp Lite A050-000-KJ
A050-000-KJ picture photo
Mfg. Part Number
A050-000-KJ
Manufacturer
Product Category
Keystone - Inserts
Brief Description
INSERT RCA JACK COUPLER
Datasheet Download
A050-000-KJ.pdf
Availability of A050-000-KJ
QUANTITY
A050-000-KJ Order Process
Ship out your order
Specifications of A050-000-KJ
Internal Part NumberEIS-A050-000-KJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationDeclaration of Conformity
Standard Package1
Category Connectors, Interconnects
FamilyKeystone - Inserts
Series-
StyleAudio
Exterior Type (Adapter End)RCA (Phono) Jack, Female Socket
Interior Type (Adapter End)RCA (Phono) Jack, Female Socket
Exterior Housing Material-
Interior Housing Material-
Exterior Housing ColorRed, White
Interior Housing Color-
Exterior Contact Material-
Interior Contact Material-
Exterior Contact Finish-
Interior Contact Finish-
Operating Temperature-
Ratings-
Specifications-
Features2 pcs per Pkg
Exterior Contact Finish Thickness-
Interior Contact Finish Thickness-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A050-000-KJ
Related LinksA050-, A050-000-KJ Datasheet, Tripp Lite Distributor
A050-000-KJ Details Description
Related parts for A050-000-KJ
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
RES SMD 22K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC SMD datasheet.pdf
RES 22 OHM 7W 5% RADIAL datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC BK INC KEY 5KW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 50W TO204AD datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
FUSE ZCASE MEGA 32V 60A 480 PC datasheet.pdf