TE Connectivity Measurement Specialties A1004BT22P0
A1004BT22P0 picture photo
Mfg. Part Number
A1004BT22P0
Manufacturer
Product Category
Thermistors - NTC
Brief Description
THERM SENSOR 10K MOIST RES
Datasheet Download
A1004BT22P0.pdf
Availability of A1004BT22P0
QUANTITY
A1004BT22P0 Order Process
Ship out your order
Specifications of A1004BT22P0
Internal Part NumberEIS-A1004BT22P0
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyThermistors - NTC
Series-
PackagingBulk
Resistance in Ohms @ 25°C10k
Resistance Tolerance-
B Value Tolerance-
B0/50-
B25/50-
B25/75-
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Power - Max-
Length - Lead Wire120" (3.05m)
Mounting TypeFree Hanging
Package / CaseCylinder
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A1004BT22P0
Related LinksA1004, A1004BT22P0 Datasheet, TE Connectivity Measurement Specialties Distributor
A1004BT22P0 Details Description
Related parts for A1004BT22P0
IC 24BIT 192KHZ STERO DAC 28SSOP datasheet.pdf
IC BUFFER DL TRI-ST NON-INV US8 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 10K OHM 0502 datasheet.pdf
RELAY SSR 40A 240VAC AC OUT PCB datasheet.pdf
IC MCU 16/32B 512K FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 240V datasheet.pdf
PLATINUM RTD 1,000 OHM .06% datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 162 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
N-N STRT PLG RG-142 54" datasheet.pdf