Microsemi SoC A1010B-2PL44I
A1010B-2PL44I picture photo
Mfg. Part Number
A1010B-2PL44I
Brief Description
IC FPGA 44 I/O 44PLCC
Datasheet Download
A1010B-2PL44I.pdf
Availability of A1010B-2PL44I
QUANTITY
A1010B-2PL44I Order Process
Ship out your order
Specifications of A1010B-2PL44I
Internal Part NumberEIS-A1010B-2PL44I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Standard Package27
Total RAM Bits-
Number of I/O34
Number of Gates1200
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case44-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package44-PLCC (16.59x16.59)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A1010B-2PL44I
Related LinksA1010B, A1010B-2PL44I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A1010B-2PL44I Details Description
Related parts for A1010B-2PL44I
CONN HDR 2MM MALE 1ROW STR 20POS datasheet.pdf
SSR OCMOS FET 100MA NO 4-SOP datasheet.pdf
CONN PLUG SAS 32POS RT ANG PCB datasheet.pdf
FIXED IND 230NH 36A 0.48 MOHM datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 100V 20% BX 1812 datasheet.pdf
60635T102 CRIMP ANVIL datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
FILTER EMI 270PF RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 20K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf