Sullins Connector Solutions ACC25DRSS
ACC25DRSS picture photo
Mfg. Part Number
ACC25DRSS
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS .100"
Datasheet Download
ACC25DRSS.pdf
Availability of ACC25DRSS
QUANTITY
ACC25DRSS Order Process
Ship out your order
Specifications of ACC25DRSS
Internal Part NumberEIS-ACC25DRSS
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Color-
Flange FeatureSide Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ACC25DRSS
Related LinksACC2, ACC25DRSS Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ACC25DRSS Details Description
Related parts for ACC25DRSS
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 9-36VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES 267K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 9pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
LSF-SMT 7.62/02/135 3.5 BK datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf