Microsemi SoC A1010B-PQ100I
A1010B-PQ100I picture photo
Mfg. Part Number
A1010B-PQ100I
Brief Description
IC FPGA 57 I/O 100PQFP
Datasheet Download
A1010B-PQ100I.pdf
Availability of A1010B-PQ100I
QUANTITY
A1010B-PQ100I Order Process
Ship out your order
Specifications of A1010B-PQ100I
Internal Part NumberEIS-A1010B-PQ100I
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package66
Total RAM Bits-
Number of I/O57
Number of Gates1200
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-BQFP
Supplier Device Package100-PQFP (14x20)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A1010B-PQ100I
Related LinksA1010B, A1010B-PQ100I Datasheet, Microsemi SoC Distributor
A1010B-PQ100I Details Description
Related parts for A1010B-PQ100I
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CORD PATCH BANANA PLUG 48" VIOLT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 1.5A TO252-3 datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH 22W NI-780 datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR SP7661 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NC 1A 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
DIN-POWER SCREW DIN 7981 HVZF2 2 datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOTTED 1/8" 12.63" datasheet.pdf
IC VCXO 18MHZ 8SOIC datasheet.pdf