Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A10114-26
A10114-26 picture photo
Mfg. Part Number
A10114-26
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TGARD 220,A1 16" X 16"
Datasheet Download
A10114-26.pdf
Availability of A10114-26
QUANTITY
A10114-26 Order Process
Ship out your order
Specifications of A10114-26
Internal Part NumberEIS-A10114-26
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTgard™ 200
UsageSheet
ShapeSquare
Outline406.40mm x 406.40mm
Thickness0.020" (0.508mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveAdhesive - One Side
Backing, CarrierFiberglass
ColorBlue
Thermal Resistivity-
Thermal Conductivity5.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A10114-26
A10114-26 Details Description
Related parts for A10114-26
IC REG BCK 1.8V 0.6A SYNC TSOT23 datasheet.pdf
IC SRAM 256KBIT 55NS 28SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC VOICE REC/PLAY 12SEC 16-DIP datasheet.pdf
SWITCH DIP ROCKER 10POS 24V datasheet.pdf
IC UART DUAL 64BYTE 48-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO15 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 39MA 27 OHM SMD datasheet.pdf