Vishay/BCcomponents A101K15C0GL5UAA
A101K15C0GL5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A101K15C0GL5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 100PF 500V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A101K15C0GL5UAA.pdf
Availability of A101K15C0GL5UAA
QUANTITY
A101K15C0GL5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A101K15C0GL5UAA
Internal Part NumberEIS-A101K15C0GL5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A101K15C0GL5UAA
Related LinksA101K15, A101K15C0GL5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A101K15C0GL5UAA Details Description
Related parts for A101K15C0GL5UAA
CONN HEADER 42POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
RELAY OPTO AC/DC 400V 0.45A 4SIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 500V 20A TO-247 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC AXIAL datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28TSSOP datasheet.pdf
POWER STRIP 60" 20A 10OUT 6'C datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 16.384MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 835MA 167 MOHM datasheet.pdf