Vishay/BCcomponents A101K15X7RK5TAA
A101K15X7RK5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A101K15X7RK5TAA
Brief Description
CAP CER 100PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A101K15X7RK5TAA.pdf
Availability of A101K15X7RK5TAA
QUANTITY
A101K15X7RK5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A101K15X7RK5TAA
Internal Part NumberEIS-A101K15X7RK5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A101K15X7RK5TAA
Related LinksA101K15, A101K15X7RK5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A101K15X7RK5TAA Details Description
Related parts for A101K15X7RK5TAA
CBL ASSY 10' MALE 4POS SGL C091 datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY SNAP SPDT 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf