Laird Technologies - Engineered Thermal Solutions A10235-31
A10235-31 picture photo
Mfg. Part Number
A10235-31
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
TPUTTY 502,FG2,060 9X9"
Datasheet Download
A10235-31.pdf
Availability of A10235-31
QUANTITY
A10235-31 Order Process
Ship out your order
Specifications of A10235-31
Internal Part NumberEIS-A10235-31
ConditionNew & Unused, Original Sealed
MSDS Material Safety DatasheetTputty™ 502 Series MSDS
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
SeriesTputty™ 502
UsageSheet
ShapeSquare
Outline228.60mm x 228.60mm
Thickness0.060" (1.52mm)
MaterialSilicone Elastomer
AdhesiveTacky - Both Sides
Backing, CarrierFiberglass
ColorWhite
Thermal Resistivity0.53°C/W
Thermal Conductivity3.0 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A10235-31
A10235-31 Details Description
Related parts for A10235-31
D-SUB CABLE - MFL37K/MC37M/X datasheet.pdf
DIP CABLE - HDM14H/AE14G/HDM14H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 8VSSOP datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 20mA 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 27POS .100 TIN datasheet.pdf
CAP CER 0.33UF 250V X7R 1812 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 40.2 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 7POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1000UF 25V CHA MNT datasheet.pdf