Vishay/BCcomponents A102J15C0GF5UAA
A102J15C0GF5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A102J15C0GF5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1000PF 50V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A102J15C0GF5UAA.pdf
Availability of A102J15C0GF5UAA
QUANTITY
A102J15C0GF5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A102J15C0GF5UAA
Internal Part NumberEIS-A102J15C0GF5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A102J15C0GF5UAA
Related LinksA102J15, A102J15C0GF5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A102J15C0GF5UAA Details Description
Related parts for A102J15C0GF5UAA
Connector Receptacle 60 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
IC CLK GENERATOR /1 /2 48-LQFP datasheet.pdf
CONN MINI OSP JACK STR 50 OHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf