Vishay/BCcomponents A102K15X7RL5UAA
A102K15X7RL5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A102K15X7RL5UAA
Brief Description
CAP CER 1000PF 500V X7R AXIAL
Datasheet Download
A102K15X7RL5UAA.pdf
Availability of A102K15X7RL5UAA
QUANTITY
A102K15X7RL5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A102K15X7RL5UAA
Internal Part NumberEIS-A102K15X7RL5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1000pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A102K15X7RL5UAA
Related LinksA102K15, A102K15X7RL5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A102K15X7RL5UAA Details Description
Related parts for A102K15X7RL5UAA
RES SMD 76.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 28.7K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 10A TO277A datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 19POS INLINE SKT datasheet.pdf
TVS DIODE 102VWM 165VC DO201 datasheet.pdf
RES 6.26K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DUOPLG5.0 BU-STE 5P datasheet.pdf
CRYSTAL 44.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf