Vishay/BCcomponents A103M15Z5UF5TAA
A103M15Z5UF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A103M15Z5UF5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 10000PF 50V Z5U AXIAL
Datasheet Download
A103M15Z5UF5TAA.pdf
Availability of A103M15Z5UF5TAA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
A103M15Z5UF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A103M15Z5UF5TAA
Internal Part NumberEIS-A103M15Z5UF5TAA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature10°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A103M15Z5UF5TAA
Related LinksA103M15, A103M15Z5UF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A103M15Z5UF5TAA Details Description
Related parts for A103M15Z5UF5TAA
CONN RECEPT 100 POS W/POST SMT datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.2MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 7.5NS 119BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 55POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 1.2A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
FERRITE BEAD 120 OHM 0806 datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf