Vishay/BCcomponents A104Z15Y5VH5TAA
A104Z15Y5VH5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A104Z15Y5VH5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 0.1UF 100V Y5V AXIAL
Datasheet Download
A104Z15Y5VH5TAA.pdf
Availability of A104Z15Y5VH5TAA
QUANTITY
A104Z15Y5VH5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A104Z15Y5VH5TAA
Internal Part NumberEIS-A104Z15Y5VH5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A104Z15Y5VH5TAA
Related LinksA104Z15, A104Z15Y5VH5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A104Z15Y5VH5TAA Details Description
Related parts for A104Z15Y5VH5TAA
CONN HEADER 98POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 2MM R/A SOLDER datasheet.pdf
INDICATOR 12V 14MM FLUSH GREEN datasheet.pdf
IC SUPERVISOR 2.93V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
LPH VERT. ASSY W GUIDES datasheet.pdf
CONN HDR 11POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
DIODE ZENER 14V 1W DO216 datasheet.pdf