Vishay/BCcomponents A121M15X7RL5UAA
A121M15X7RL5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A121M15X7RL5UAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 120PF 500V X7R AXIAL
Datasheet Download
A121M15X7RL5UAA.pdf
Availability of A121M15X7RL5UAA
QUANTITY
A121M15X7RL5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A121M15X7RL5UAA
Internal Part NumberEIS-A121M15X7RL5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance120pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A121M15X7RL5UAA
Related LinksA121M15, A121M15X7RL5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A121M15X7RL5UAA Details Description
Related parts for A121M15X7RL5UAA
CAP MICA 330PF 5% 1KV 2220 datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 30A 24V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 22K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 11.3A 16.48 MOHM datasheet.pdf
RFSIGNAL 5R METRAL HDR datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf