Vishay/BCcomponents A122K15X7RF5TAA
A122K15X7RF5TAA picture photo
Mfg. Part Number
A122K15X7RF5TAA
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 1200PF 50V X7R AXIAL
Datasheet Download
A122K15X7RF5TAA.pdf
Availability of A122K15X7RF5TAA
QUANTITY
A122K15X7RF5TAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A122K15X7RF5TAA
Internal Part NumberEIS-A122K15X7RF5TAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesA
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A122K15X7RF5TAA
Related LinksA122K15, A122K15X7RF5TAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A122K15X7RF5TAA Details Description
Related parts for A122K15X7RF5TAA
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONSOLE ALUMINUM 6.68"L X 5.75"W datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 5A SOT-89 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 EXTEND datasheet.pdf
TERMINAL GUIDE CYLINDER datasheet.pdf
RES 2.08K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED SUPPLY CC/CV AC/DC 21-28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
TIMING BELT PULLEY datasheet.pdf
CONN FEMALE M12 4POS RA PCB datasheet.pdf