Vishay/BCcomponents A122K15X7RK5UAA
A122K15X7RK5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A122K15X7RK5UAA
Brief Description
CAP CER 1200PF 200V X7R AXIAL
Datasheet Download
A122K15X7RK5UAA.pdf
Availability of A122K15X7RK5UAA
QUANTITY
A122K15X7RK5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A122K15X7RK5UAA
Internal Part NumberEIS-A122K15X7RK5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A122K15X7RK5UAA
Related LinksA122K15, A122K15X7RK5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A122K15X7RK5UAA Details Description
Related parts for A122K15X7RK5UAA
IC REG BOOST PROG 8SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STR INLINE SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 400W datasheet.pdf
RES 240 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 1A 63VDC 1206 datasheet.pdf