Vishay/BCcomponents A122K20C0GH5UAA
A122K20C0GH5UAA picture photo
Mfg. Part Number
A122K20C0GH5UAA
Brief Description
CAP CER 1200PF 100V NP0 AXIAL
Datasheet Download
A122K20C0GH5UAA.pdf
Availability of A122K20C0GH5UAA
QUANTITY
A122K20C0GH5UAA Order Process
Ship out your order
Specifications of A122K20C0GH5UAA
Internal Part NumberEIS-A122K20C0GH5UAA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
SeriesA
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance1200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A122K20C0GH5UAA
Related LinksA122K20, A122K20C0GH5UAA Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
A122K20C0GH5UAA Details Description
Related parts for A122K20C0GH5UAA
COMP STORAGE STEEL 9.33LX13.33"W datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 4A TO-220F datasheet.pdf
OSC XO 18.432MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL RCPT PNL MNT datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.15A X2-DFN-4 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 15POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X7R 0805 datasheet.pdf